• Półkolonia

Półkolonia zimowa

W dniach od  04 do 08 stycznia w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach ferii zimowych w formie półkolonii.  Uczestnikami byli uczniowie klas I-IV .

Dzieci odsunięte od codziennych spotkań z kolegami i koleżankami z radością spotkały się po długiej przerwie.  Uśmiechnięte twarzyczki świadczyły o radości i szczęściu. Z wielkim zadowoleniem uczestniczyli we wszystkich zaplanowanych warsztatach, zajęciach ruchowych, plastycznych, kulinarnych.

Mieli możliwość wcielenia się w artystów i tworzyli własne dzieła sztuki z owoców i warzyw-Obrazy warzywami malowane. Zajęcia te przygotowały pani Renata Burdzy i Magdalena Hucaluk. Kolejnego dnia pod czujnym okiem opiekunów samodzielnie wykonywały kolorowe, piękne i przede wszystkim zdrowe kanapki.  Mieli także możliwość obejrzenia i samodzielnego wykonania doświadczeń związanych z wodą. Warsztaty prowadzone przez panią Natalię Karpiuk- „Woda wokół nas” dały uczniom możliwość poznania właściwości wody oraz jej wszechstronnego zastosowania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia origami prowadzone przez panią Małgorzatę Bernaś. Dzieci wykonywały samoloty, zakładki do książek oraz papierowe serduszka, które sprawiły najwięcej problemów najmłodszym uczestnikom. Mimo tego z uwagą obserwowali poszczególne etapy pracy i dzielnie składali wszystkie elementy. Codziennie także uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

W  ostatnim dniu półkolonii naszą szkołę odwiedził magik i oczarował dzieci pokazem iluzji.  Na zakończenie wszyscy świetnie bawili się podczas zabawy karnawałowej. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w różnego rodzaju konkursach, zabawach. Niestety czas szybko mija i musieliśmy się rozstać. Nie pomogły nawet drobne upominki , wszyscy ze smutkiem stwierdzili, że  znów będą odizolowani od przyjaciół, koleżanek i kolegów.

Niestety ten trudny czas bardzo dotkliwie wpływa na samopoczucie uczniów.

Wychowawcami na półkolonii byli: p. Renata Burdzy, p. Alina Stechnij, p. Maria Czarnecka, kierownikiem p. Marzena Łaziuk. Instruktorzy sportu to: p. Szymon Latała, p. Sławomir Samiec-Talar, p. Izabela Talar-Samiec.

Działania edukacyjne wsparła Gmina Malczyce finansując zakup tablic korkowych dla szkoły w celu prezentacji prac plastycznych półkolonistów, za co serdecznie dziękujemy.

Nieustannie towarzyszy nam także nasza Rada Rodziców, która przygotowała pożegnalne upominki i słodycze dla dzieci, za co również składamy podziękowanie.